• CMAS 1 Yıldız Dalış Kursu

  CMAS 1 Yıldız Dalış Kursu programımız 4 günlük, konaklamasız bir programdır.

  Dalış teknemiz Fethiye Limanından hareket etmektedir. 4 gün boyunca teorik eğitimler otelde ve pratik eğitimler ise havuzda ve denizde yapılacaktır.

  PROGRAM

  Pratik sualtı çalışmalarınızda ise sizlere dalış eğitimleriniz esnasında sualtında kullanılacak haberleşme işaretleri, malzemeyi nasıl kuşanacağınız, suya giriş teknikleri, sualtına alçalma teknikleri, nefes alırken nelere dikkat edeceğiniz, yüzerlilik dengeleyici donanımlarınızı nasıl kullanacağınız, nefes almanızı sağlayan regülatörü ağzınızdan nasıl çıkarıp tekrar alabileceğiniz, arkadaşınız ile havanızı nasıl paylaşabileceğiniz, maskenize su girdiğinde nasıl boşaltabileceğiniz ve sualtında nasıl çıkarıp takabileceğiniz, paletinizi nasıl daha doğru kullanabileceğiniz, sualtı ve su üstünde bağımsız aletli dalış donanımınızı ve ağırlık kemerinizi nasıl çıkarıp tekrar kuşanabileceğiniz, basit ilkyardım ve kurtarma becerileri ve dalış teknesinde nelere dikkat edeceğinizin yanı sıra aynı zamanda da sualtında çevreyi ve kendinizi kollama ile ilgili kapsamlı çalışmalar yaptırılacaktır. Pratik sualtı becerileri sizlere sığ su çalışmaları ve toplam 5 deniz dalışı ile öğretilecektir

  Belge Yeterliliği

  Eğitimi başarı ile tamamlayarak bir yıldız dalıcı kimliği almaya hak kazanan dalıcı, dalış ile ilgili teorik konularda bilgilenmiş, dalış donanımlarının hepsini uygun olarak kuşanıp çıkarabilen, bunları sualtında doğru olarak kullanıp dalabilmektedir. Yanında en az üç yıldız dalıcı ya da bir dalış eğitmeni ile açık deniz dalışları yapmaya hazır dalıcı haline gelmiş olur. Bir yıldız dalıcının dalış derinliği sınırı ise 18 metredir. Gece dalışı yapamaz.

  Pick up Saatleri

  Öludeniz:08:15, Hisarönü:08:30, Fethiye:08:45, Çalış:08.30

 • FİYATLAR ve TARİHLER

  Kişi Başı Fiyat: 599 TL

  (150 Euro, 120 GMP)

  Ücrete Dahil Olanlar

  Pick up, Teorik Eğitimleri, Eğitim Kitabı ve pratik eğitim CD si, Federasyona yatırılması gereken belge ve bröve ücretleri, Dalış Kayıt Defteri, Kargo Masrafları, Pratik Eğitim için yapılan Deniz Dalışları ve kullanılacak ekipman (5 Dalış), Öğle Yemekleri (3 gün), Sigorta ve KDV

  Extralar

  İçecekler, Fotoğraf/Video, Extra harcamalar

  Tarihler için tıklayınız

 • Katılım Şartları

  * En az ilkokul mezunu olmak ve 14 yaşını doldurmuş olmak.

  * 18 yaşını doldurmamış adaylar için veli izin belgesi

  * İyi yüzme bilmek.

  * Aletli dalış yapmanızda sakınca olmadığına dair sağlık bildirim formu tarafınızdan doldurularak eğitim dosyanıza konacaktır.

  * Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına gÖre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere katılımcılar tarafından uyulmaması sonucunda oluşabilecek aksamalardan acentamız sorumlu değildir. Tur Öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentamızın sorumluluğu yoktur. Katılımcıların gerek yaş, gerekse sağlık durumları ile ilgili yanlış ve eksik beyanlarından acentamız sorumlu tutulamaz.

  * Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu, 1 gün Önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Extathlon'da saklıdır.

  Katılımcı Sözleşmesi için tıklayınız