• CMAS 2 Yıldız Dalış Kursu

  CMAS 2 Yıldız Dalış Kursu 4 günlük, konaklamasız bir programdır.

  Dalış teknemiz Fethiye Limanından hareket etmektedir. 4 gün boyunca teorik eğitimler otelde ve pratik eğitimler ise havuzda ve denizde yapılacaktır.

  PROGRAM

  Federasyona bağlı bir dalış kuruluşundan eğitim ve belge alan dalıcıların eğitim seviyelerini arttırmaları ve sahip oldukları bilgi ve tecrübeyi ilerletmeleri amacı taşımaktadır. Açık deniz dalış deneyimi olan dalıcı ve yanında en az iki yıldız dalıcı ile birlikte en çok 30 metre derinliğe kadar dalış yapabileceklerdir.

  18 yaşından küçükler ancak yanlarında bir üç yıldız dalıcı ile 24 mt.ye kadar dalış yapabilir. Dalış eğitmeni eşliğinde eğitim amacıyla en çok 42 metre derinliğe kadar dalış yapabilir.

  Teorik ve pratik kapsam

  Bu kursun teorik eğitimleri sonunda sizler bir yıldız dalıcı kursu teorik eğitimlerinde öğrenmiş olduğunuz konulara ilave olarak sualtında belirlenen bir parkurda yön kaybetmeden gezinti yapabilmeniz için gerekli olan doğal ve pusulalı navigasyon tekniklerini sualtı emniyet kurallarına uyulmaması halinde gerçekleşmesi muhtemel bir takım dalış hastalık ve kazalarını derin dalış, tekne dalışı, özel eğitim gerektiren uzmanlık dalışları, bulanık su dalışı, gece dalışı, akıntı dalışını ve sualtı arama kurtarma ve tekniklerini ve dalış bölgesi seçiminde dikkat edilmesi gereken hususları öğrenmiş olacaksınız. Pratik sualtı çalışmalarınızda ise sizlere daha evvel öğrenmiş olduğunuz becerilerin yanında navigasyon derin dalış ve kurtarma dalışı becerilerinizi artıracak eğitimler yaptırılacaktır.

  Belge Yeterliliği

  Açık deniz dalış deneyimi olan dalıcı ve yanında en az iki yıldız dalıcı ile birlikte en çok 30 metre derinliğe kadar dalış yapabilen dalıcıdır. 18 yaşından küçük dalıcılar yanlarında en az bir üç yıldız dalıcı ile 24 mt deriliğe kadar dalabilirler.

  Dalış eğitmeni eşliğinde eğitim amacıyla en çok 42 metre derinliğe kadar dalış yapabilir. Gece dalışı yapabilir.

  Pick up Saatleri

  Öludeniz:08:15, Hisarönü:08:30, Fethiye:08:45, Çalış:08.30

 • FİYATLAR ve TARİHLER

  Kişi Başı Fiyat: 599 TL

  (150 Euro, 120 GMP)

  Ücrete Dahil Olanlar

  Pick up, Teorik Eğitimleri, Eğitim Kitabı ve pratik eğitim CD si, Federasyona yatırılması gereken belge ve bröve ücretleri, Dalış Kayıt Defteri, Kargo Masrafları, Pratik Eğitim için yapılan Deniz Dalışları ve kullanılacak ekipman (5 Dalış), Öğle Yemekleri (3 gün), Sigorta ve KDV

  Extralar

  İçecekler, Fotoğraf/Video, Extra harcamalar

  Tarihler için tıklayınız

 • Katılım Şartları

  15 yaşını doldurmuş olmak, ( 18 yaşından küçükler için velisinin onayı gerekir)

  Sağlıklı olmak ve donanımlı dalışa sağlık açısından engel bir durumu bulunmadığına ilişkin bildirimi imzalamak, (18 yaşından küçükler için velisinin onayı gerekir)

  Bir yıldız dalıcı ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgesi olmak,

  Bir yıldız dalıcı belgesini aldıktan sonra en az 20 onaylı dalış yapmış olmak ve bunu dalış kayıt defteri ile belgelemek,

  En az ilköğretim diplomasına sahip olmak

  * Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına gÖre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere katılımcılar tarafından uyulmaması sonucunda oluşabilecek aksamalardan acentamız sorumlu değildir. Tur Öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentamızın sorumluluğu yoktur. Katılımcıların gerek yaş, gerekse sağlık durumları ile ilgili yanlış ve eksik beyanlarından acentamız sorumlu tutulamaz.

  * Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu, 1 gün Önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Extathlon'da saklıdır.

  Katılımcı Sözleşmesi için tıklayınız